Apex-Bike


Proběhlé
Cannondale
Kamenický maraton


V sobotu 29.6.2013 se do Kamenice nad Lipou sjeli závodníci nejen z Čech, ale i Rakouska, aby změřili síly na CANNONDALE JURIS REAL MTB Maratonu - O pohár starosty města Kamenice nad Lipou pro vítěze trasy dlouhé 50 km, jehož součástí byl i vložený HOBBY závod na 25 km. Maraton je zařazen do rakousko-české série INTER-BIKE CUP a je vypsán pro 12 kategorií maratonu a 5 kategorií hobby závodu, takže je prezentován jako maraton s největším počtem vyhlašovaných kategorií.

V letošním roce vstoupila do maratonu pražská společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL spol. s r.o., zast. ředitelem, kamenickým rodákem JUDr. Tomášem Mádlem. Jejím spojením s dalšími partnery, sponzory a pořadeli, kterými jsou Jiří Soukup, ASPIRE SPORTS Brno majitele Rudolfa Labuse, VELOSPORT Valenta Pelhřimov majitele Richarda Valenty a garantem celého dění, městem Kamenice nad Lipou zast. starostou Ing. Ivanem Pfaurem, došlo k dalšímu zvýšení sportovní a společenské prestiže maratonu, k lepší celkové propagaci všech zúčastněných, k zkvalitnění servisu a služeb maratonu a v neposlední řadě k zajištění dostatečných finančních prostředků především na ceny pro umístěné závodníky.

Na závodníky čekala středně náročná trať, v cíli výborné jídlo a bohatý doprovodný program – pro děti zábavné atrakce a soutěže. Pro závodníky, fanoušky, diváky, ale i domácí zahrály v rámci Kamenických slavností mimo jiné skupiny Ready Kirken, Ivan Hlas trio, Rybičky 48 v nočních hodinách mohli spatřit i slavnostní ohňostroj.

O tom, že se hlavním pořadatelům, Jiřímu Soukupovi a Richardu Valentovi, povedlo naplnit původní motto závodu: „Tak trochu víc než jen obyčejný závod“, se přesvědčili i Zdeněk Tomeček, kterému to v letošní sezóně výborně jezdí a Ivan Rybařík, oba závodící za Čistý sport: Ivan jako jeho zakladatel a hlavní nositel této myšlenky, Zdenda jako jeho kamarád, který chtěl podpořit a zviditelnit dobrý projekt. A co to vlastně Čistý sport je? Čistý sport je organizace mladých lidí s ambicí ukázat jinou cestu sportem, cestu podle přírodních zákonů a jasných pravidel, ve kterých se skrývá síla, zdraví a spokojenost. Jsou nositeli myšlenky čistoty, zdraví a fair play ve sportu jako takovém, hlavně v cyklistice. Svým klientům nabízejí sestavení tréninkových a výživových plánů, včetně vedení při jejich naplňování a komplexní zdravotní péče, pořádají různé tréninkové a výživové pobyty, závody a různé sportovní akce, podporují zapojení mládeže do oblasti sportu, v rámci závodních cyklistických týmů Cykloextra Cannondale Team, Klub Cyklistů Jistebnice a Prodoli Racing Team se účastní i mnoha závodů a soutěží, kde propagují a snaží se zviditelnit právě tento svůj projekt – projekt Čistý sport.

Výsledky 50 km:

1. Fojtík Ondřej X-sports Cannondale Kroma 1:50,47  
2. Adel Filip KC Hlinsko 1:51,52  
3. Bambula Ondřej CEZ CT Tábor 1:52,00  
4. Kníže David CT J.Hradec U SK Kamen 1:54,07  
5. Tomeček Z. Čistý sport 1:54,08  2. v M1

6. Rybařík Ivan

Čistý sport 1:54,10  3. v M1
7. Papež Vojtěch Velosport Valenta Scott Team 1:54,10
20. Staněk Pavel SPSVD Jistebnice 1:58,46  5. v M1
21. Codl Lukáš Apex-Bike Tábor 1:58,50  12. v MH
29. Polák Martin GS Technik Cyklo Team Jistebnice 2:02,18  1. v M3
49. Cesnaková Apex-Bike Tábor 2:09,30  1. v ZH
58. Miňha Petr GS Technik Cyklo Team
Jistebnice
2:10,52  10. v M2
78. Šmejkal Martin Apex-Bike Tábor 2:17,29  8. v M3
117. Hanták Vladimír Apex-Bike Tábor 2:26,57  16. v M3
Naše nabídka
E-kola Ghost

E-kola Leader Fox

Možnost objednání lyží

Permanentka FIT BIKE KLUB